Fotografów ślubnych na rynku całe zatrzęsienie. Młode pary mają z czego wybierać, w każdy praktycznie mieście jest tak wielu fotografów, że samo przebrnięcie przez ich portfolio może zajmować wiele czasu. Jako iż istnieje dość spory popyt na tego typu usługi to wiele osób mając do tej pory styczność z fotografowaniem postanawia zarobić dodatkowe parę groszy. Trzeba jednak do fotografii ślubnej należycie się przygotować aby para młoda otrzymała naprawdę wyjątkową pamiątkę z tego najważniejszego dnia w życiu.

Partner serwisu: fotograf ślubny Gdańsk

Początkujący fotograf nie powinien od razu rzucać się na głęboką wodę i samodzielnie przyjmować zlecenia bez jakiegokolwiek doświadczenia. Przygotowanie dobrych zdjęć będzie naprawdę trudne. Dlatego warto trenować poprzez przygotowanie fotografii na różnego rodzaju imprezach rodzinnych, wśród znajomych. Robić wiele zdjęć i wyciągać odpowiednie wnioski. Jeżeli ma się znajomego fotografa to warto zaproponować mu współpracę i na ślubie wystąpić jako drugi fotograf.

12-2

Przyjmując pierwsze zlecenie jako główny fotograf ślubny należy odpowiednio się przygotować i oczywiście wykonać zdjęcia z każdego etapu ślubnego, od przygotowań do sesji plenerowej. Chyba że para młoda życzy sobie tylko zdjęcia z konkretnych wydarzeń.

Przygotowania do ślubu czyli wszystko co dzieje się przed wyruszeniem pary młodej do kościoła. Jeżeli istnieje taka chęć to fotograf przygotowuje relację już z przygotowania makijażu czy nawet fryzury oraz błogosławieństwa. Trzeba pamiętać o tym, że sytuacje te są bardzo stresujące dla wszystkich dlatego wielką sztuką jest wykonanie szybko i konkretnie dobrych zdjęć. Nie ma też zbyt wiele miejsca oraz oczywiście czasu, zatem profesjonalista powinien wszystko zrobić ekspresowo, na duble nie będzie czasu. Dodatkowo kilka chwil poświęca się zrobieniu zdjęć różnym elementom związanym ze ślubem.

Czas na zdjęcia w kościele. Ważna kwestia mianowicie uzyskanie zgody księdza na wykonanie zdjęć. Okazuje się, że w niektórych przypadkach należy posiadać zgodę na przygotowanie fotografii w kościele, to załatwić trzeba z wyprzedzeniem aby później nie dochodziło do stresujących sytuacji. Dodatkowo w kościele każdego, w tym fotografa, obowiązują pewne zasady dobrego zachowania. Nikt przecież nie będzie wchodził na ołtarz by mieć jak najlepsze zdjęcia. Dlatego robienie fotografii w kościele z zachowaniem standardów kultury.
Ważne jest również aby będąc fotografem na ślubie skontaktować się z kamerzystą (gdy taki będzie zatrudniony przez młodych) i ustalić pewne zasady działania. Nie dogadanie ważnych kwestii może skutkować, że zarówno fotograf jak i kamerzysta uzyskają kiepskie owoce swojej pracy.

Zdjęcia w trakcie zabawy weselnej. Wiele zależeć będzie od rodzaju sali, na co niestety fotograf nie ma wpływu. Jeżeli sala weselna jest przestronna, wysoka na kilka metrów, do tego doskonale oświetlona to naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Gorzej gdy spotyka się z małymi salami, o dziwnej kolorystyce. Wtedy nawet najlepszy fotograf może mieć problem z prawidłowym wykonywaniem zdjęć. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest poprawa zdjęć w trakcie obróbki, przygotowanie zmian balansu kolorów. Profesjonalny fotograf ślubny sprawdzić powinien więc przed imprezą w jakich warunkach przyjdzie mu wykonywać zdjęcie. Jeżeli to możliwe warto zaopatrzyć się choćby w dwie lampy dające dodatkowe światło. Wszystko jest do uratowania.

12-3

Wykonanie zdjęć grupowych zależy tylko i wyłącznie od pary młodej. Jeżeli istnieje taka potrzeba to nie pozostaje nic innego jak zrobić to w miarę szybko. Zazwyczaj zdjęcia takie wykonywane są przy sali weselnej. Dlaczego ważnym jest szybkie robienie zdjęć grupowych? Po pierwsze naturalne oświetlenie, lepsze zdjęcia wyjdą za dnia. Po drugie zanim na dobrze rozpocznie się zabawa goście są bardziej zdyscyplinowani, mają na sobie pełną garderobę, nie ma problemów z zebraniem grupy.

Zakończenie prac to oczywiście przygotowanie sesji plenerowych. Odnośnie plenerów ślubnych to jest cała masa porad związanych jak robić dobre zdjęcia, czego nie powinno się wykonywać. Na pewno należy zaproponować sesje plenerowe w inny terminie niż dzień ślubu. Kilka dni po ślubie to będzie optymalny termin, bo emocje już opadną, para młoda będzie wyluzowana co na pewno będzie widać na zdjęciach plenerowych. Sam wybór pleneru to zadanie dla pary młodej. Jeżeli ma pomysł na siebie i swoje zdjęcia ślubne to pozostaje tylko przygotować się do wykonania pracy. Jeżeli jednak poszukują pomocy w tej dziedzinie to nie pozostaje nic innego jak być przygotowanym i zaproponować kilka lokalizacji, kilka tematów sesji ślubnej

Written by miodo