Pamiątka ze ślubu w postaci filmu jest czymś czego nie da się przeliczyć na pieniądze. Oczywiście płacimy specjalistom od wideofilmowania określone kwoty jednak już w momencie otrzymania gotowego, zmontowanego filmu jest to dla nas coś o wartości sentymentalnej. Ważne jednak aby para młoda zaakceptowała taki film. Aby tak się stało trzeba dowiedzieć się wszystkiego o tym jak montowane są takie filmy, jak to wszystko powinno się odbywać. Prześledźmy zatem najistotniejsze fakty związane z montowaniem filmów ślubnych.
10-2
Pełen obraz ślubu czy może jednak pamiątką w postaci najistotniejszych fragmentów. Najważniejszym wyznacznikiem odnośnie przygotowania dobrego filmu z wesela jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane z tym, czy planujemy film który będzie trwał godzinami i może okazać się czymś nudnym, czy może jednak szybki montaż i gotowy obraz o długości maksymalnie 2 godzin. To wszystko prowadzi do oczywistych rozwiązań nad którymi należy się bacznie zastanowić i wybrać właściwie, po czym poinformować kamerzystę aby przygotował film zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Dobrze jeżeli firma od wideofilmowania posiada odpowiednie pomysły, doświadczenie w postaci ciekawych realizacji. Dlaczego? Bo nie chcemy kolejnego nudnego filmu z ceremonii ślubnej, na którym to nic się tak naprawdę nie dzieje, źle dobrane kadry, zły sposób filmowania i po prostu fatalny montaż, jakby od niechcenia. Współczesny film z wesela powinien posiadać przede wszystkim odpowiednią dynamikę, zaciekawić i powodować, że czekamy z niecierpliwością na kolejne ujęcia.

Ciekawymi filmami, dobrze montowanymi są te przygotowane w oparciu choćby o zestaw dwóch kamer. Czyli jeżeli specjaliści od wideofilmowania dbają o zastosowanie odpowiedniego sprzętu, starają się na wszelkie sposoby uzyskać jak najwięcej ujęć, to w kwestiach montażu nie będzie niczego kiepskiego.
10-3
W trakcie montażu niezwykle ważnym jest również zastosowanie odpowiedniego podkładu muzycznego. Owszem w większości przypadków tło muzyczne będzie stanowić muzyka grana w trakcie wesela, jednak dobry montażysta w pewnych sytuacjach będzie wiedział jak dopasować odpowiednią muzykę do odpowiedniego obrazka.
Oprócz samego, ostatecznego montażu należy zadbać o wszelkie kwestie graficzne. To również warto sprawdzić w danej firmie, mieć pewność, że nie spotkamy się z żadnymi kiczowatymi informacjami, kolorami, grafikami.

Written by miodo